Повітряні теплові насоси тип моноблок


Показано з 1 по 8 із 8 (всього 1 сторінок)

Повітряні теплові насоси - найекономічніший спосіб підвищення енергоефективності опалювальної системи

У 21 столітті енергозберігаючі технології - пріоритетний напрямок. Інженери активно розробляють пристрої, які здатні працювати з використанням альтернативних джерел енергії. Споживачі намагаються купити обладнання з хорошими функціональними характеристиками і максимально економічними. Для забезпечення енергоефективності будинку установка опалювальної системи з використанням теплового повітряного насоса (ТН) - прогресивне, грамотне рішення.

Коротка історична довідка

Затребуваний нині тепловий насос в 1852 році представив світу знаменитий шотландско-ірландський фізик Кельвін. Сконструйований технічний пристрій він назвав «умножитель тепла». Принцип його роботи був заснований на наступних фізичних закономірностях:

  • тепло передається від більш нагрітого тіла до менш нагрітого;
  • при використанні додаткової енергії можлива передача тепла і в зворотному напрямку.

У 1824 році французький інженер Карно написав роботу «Про рушійну силу вогню і про машини, здатні розвивати цю силу». Це відкриття в сучасному науковому світі відомо як принцип зворотного циклу Карно і лежить в основі роботи кондиціонерів і холодильників. Тепловий насос працює подібним чином. Відмінність лише в тому, що цикл перетворення енергії відбувається з точністю «до навпаки».

Головні фізичні постулати, на яких засновано функціонування теплового насоса:

  • при випаровуванні речовина поглинає тепло;
  • в процесі конденсації на поверхні речовина віддає тепло.

Принцип роботи пристрою

Атмосферне повітря, як і грунт, грунтові води, є природним джерелом тепла. За допомогою повітряного насоса його можна перетворити і використовувати для нагрівання теплоносія в системі опалення і гарячого водопостачання.

У людей, далеких від розуміння законів фізики факт про те, що продуктивність повітряного насоса більше 100%, викликає подив. Справа в тому, що він не виробляє теплову енергію, а передає і перетворює її. Принцип його роботи ніяк не суперечить закону збереження енергії.

Тепло атмосферного повітря може бути перетворено і передано в різні теплоносії: воду і повітря. У першому випадку мова йде про обладнання типу «повітря-вода», у другому - «повітря-повітря». Принципових відмінностей між ними немає, але мати загальне уявлення про особливості роботи такої техніки буде корисно.

Технічні та функціональні особливості насосів типу «повітря-повітря»

Теплові насоси «повітря-повітря» складаються з двох блоків. Один розташовується зовні будинку, другий - всередині приміщення. У вуличному блоці розташовуються такі вузли:

  • випарник;
  • компресор;
  • дросель (або розширювальний клапан)

Конденсатор розташований в блоці, який встановлюється всередині приміщення. Замкнута система мідних трубок, заповнена холодоагентом, об'єднує два цих модуля. Випарник і конденсатор оснащені вентиляторами.

Алгоритм роботи пристрою наступний:

  1. Цикл перетворення теплової енергії починається в зовнішньому блоці. Вуличний повітря нагнітається вентилятором до випарника. Холодоагент забирає тепло атмосферного повітря і з рідкого стану переходить в газоподібний. В результаті такого перетворення холодоагент нагрівається.
  2. Потрапляючи в компресор, газоподібний холодоагент стискується і за рахунок збільшення тиску нагрівається ще сильніше. За мідним з'єднувальним трубках гарячий газ надходить у внутрішній блок.
  3. У будинку нагрітий газ віддає віддає тепло в повітря приміщення. При охолодженні холодоагент знову стає рідким.
  4. У розширювальному клапані холодоагент остаточно остигає, стравливается тиск. Він подається у випарник і цикл починається знову. Температура холодоагенту завжди значно нижче, ніж у атмосферного повітря. При будь-яких температурних умовах навколишнього середовища повітря віддає тепло холодоагенту.

Теплові насоси «повітря-повітря» ідеально підходять для обігріву окремих приміщень. Для ефективного опалення всього будинку важливо передбачити установку обігрівачів будь-якого типу в інших приміщеннях. Є ще один варіант вирішення цього завдання - монтаж кількох повітряних насосів, об'єднаних в єдину мережу.

Повітряне опалення має ряд переваг:

  • високий ККД;
  • швидке прогрівання приміщення;
  • універсальність.

Холодоагент, який стає більш гарячим у внутрішньому блоці, відразу віддає тепло в повітря приміщення. Попереднього нагрівання теплоносія не потрібно, а це значно економить електроенергію. Крім цього, газоподібний холодоагент нагрівається в температурному діапазоні 20-40 ° С. Це відбувається швидко і витрата енергоресурсів невеликий.

Вентилятор, яким оснащений конденсатор, швидко розподіляє тепле повітря і нагрів приміщення починається вже з перших секунд після включення обладнання. Базова комплектація теплового насоса типу «повітря-повітря» передбачає функцію охолодження приміщення в літню пору.

Повітряний тепловий насос і кондиціонер: в чому різниця?

Устаткування типу «повітря-повітря» затребуване покупцями. Будинок з такою системою опалення та охолодження не потребує додаткової установки кондиціонера. Це ще один аргумент на користь економічності і ККД цього пристрою.

У багатьох власників кондиціонерів обов'язково виникне резонне питання: «Для чого встановлювати таке дороге обладнання, якщо функціональні особливості повітряних теплових насосів і кондиціонерів подібні?». Невеликий порівняльний аналіз дає вичерпну відповідь:

  1. Конструкційні особливості ТН покликані нагрівати приміщення, кондиціонерів - охолоджувати.
  2. Більшість моделей кондиціонерів працюють в режимі обігріву, але ця функція недоступна при температурі зовнішнього повітря близько -5 ° С. ТН працюють в діапазоні температур -25 ° С - + 45 ° С.
  3. Повітряні теплові насоси і кондиціонери мають різні технічні характеристики і відрізняються ефективністю роботи.

Технічні та функціональні особливості насосів типу «повітря-вода»

Принцип роботи повітряного теплового насоса «повітря-вода» і його основні функціональні вузли подібні встановленим в модифікації «повітря-повітря». І все ж тип теплоносія (в даному випадку це вода) визначає деякі конструкційні особливості технічного пристрою:

  • Конденсатор розташований всередині накопичувальної ємності (бойлера). До неї підключається контур опалення і гарячого водопостачання. Температура води в системі варіює в діапазоні + 30 ° С - + 60 ° С.
  • Частина тепла виділяється при конденсації холодоагенту. Ця енергія є додатковим (непрямим) джерелом для нагрівання теплоносія.
  • Циркуляцію нагрітої води в системі забезпечує спеціальний насос.

Нюанси експлуатації повітряних насосів

Аргументовано говорити про ефективність роботи системи обігріву, гарячого водопостачання, кондиціонування з використанням повітряного теплового насоса тільки за умови грамотного її проектування. А це обов'язкове врахування наступних параметрів:

  • тип теплоносія;
  • площа приміщення;
  • виробник обладнання;
  • потужність моделі (в кВт).

Зовнішній блок повітряних насосів завжди монтується на вулиці, тому що потенційним джерелом теплової енергії є атмосферне повітря. При купівлі обладнання важливо звернути увагу на наявність функції відтавання або замерзання. Генератор вирішує можливі проблеми з перебоями електричної енергії.

Повітряні ТН затребувані жителями помірних широт з відносно м'якою зимою. Купуючи таке обладнання для обігріву будинку важливо пам'ятати, що при зниженні температури атмосферного повітря до -15 ° С споживання пристроєм електричної енергії зростає. При відмітках термометра -25 ° С може відбутися зупинка системи опалення. Власникам будинків на цей випадок потрібно продумати альтернативні джерела тепла (котли, каміни і інші).

Обмеження нижніх відміток температурного діапазону пов'язано з показниками точки кипіння холодоагенту. Технічна думка не стоїть на місці, тому на ринку з'являються моделі, що зберігають працездатність при -32 ° С.

Центр теплових насосів - якісно, ​​вигідно, зручно

Купити повітряні теплові насоси в Україні не представляє складності. Важливо знайти спеціалізовану точку продажу з бездоганною репутацією. Наш інтернет-магазин пропонує свої послуги. У нас ви отримаєте професійний супровід на всіх етапах оснащення вашого будинку системою опалення, гарячого водопостачання кондиціонування.

Наші фахівці допоможуть вам вибрати повітряний тепловий насос оптимальної потужності, щоб забезпечити достатню кількість теплової енергії і заощадити на оплаті за енергоносії. Більше 10 років ми займаємося реалізацією проектів з використанням енергозберігаючих технологій під ключ.

Якщо ви прийняли рішення про використання інноваційних екологічних чистих варіантів опалювальної системи, зателефонуйте нам. З нашими замовниками ми працюємо на найвигідніших умовах. У вартість опалювальної системи з використанням повітряних теплових насосів входить:

  • ретельне вивчення об'єкта;
  • проектування;
  • вибір обладнання;
  • монтаж.

Ви зможете контролювати процес на всіх етапах реалізації проекту. Нехай вас не лякає ціна обладнання. Повітряні теплові насоси є найвигіднішим варіантом, термін окупності системи теплозабезпечення з їх використанням найкоротший. Комфорт вашого будинку коштує набагато дорожче!