Теплові насоси грунт вода


Показано з 1 по 1 із 1 (всього 1 сторінок)

Теплові насоси грунт-вода

У 21 столітті проблема енергозбереження стоїть гостро. Ціни на енергоносії дуже високі, запас вичерпних природних ресурсів обмежений. Ідея використання альтернативних носіїв низькопотенційної теплової енергії не нова. Праці про це з'явилися ще в 19 столітті. Вони належать відомим вченим Кельвіном, Карно. Їх напрацювання знайшли широке застосування в конструюванні холодильних установок, кондиціонерах.

З появою на ринку теплових насосів з'явилася можливість створення енергоефективних та економічних систем опалення, гарячого водопостачання, охолодження повітря. Один з варіантів - установка теплового насоса «грунт-вода».

Природне тепло можна перетворити і примножити

До природних джерел тепла відноситься атмосферне повітря, вода, грунт. Вони накопичують невелику кількість теплової енергії, але її можна перетворити за допомогою спеціального обладнання і примножити в рази.

Природне джерело тепла - один з критеріїв класифікації теплових насосів. При обладнанні опалення для приватного будинку варто звернути увагу на геотермальні технічні пристрої. Вони використовують теплову енергію від грунтових вод і грунту.

Тепловий насос «грунт-вода»: принципові відмінності

Пристрій цього типу дуже затребуване, незважаючи на деякі складності установки допоміжного обладнання. Тепловий насос «грунт-вода» ефективно опалює приміщення, забезпечує нагрівання гарячої води для побутових потреб, в літню пору охолоджує повітря. В системі монтується первинний і вторинний контур.

Функції і пристрій первинного контуру

Труби з теплоносієм прокладаються нижче точки промерзання грунту. На цьому рівні температурні показники завжди позитивні. На глибині 30 м і більше температура грунту - близько 18 ° С. Цей показник залишається стабільним, незалежно від пори року.

Труби первинного контуру укладаються на глибині 30-50 см нижче точки промерзання. Трубопровід заповнюється пропіленгліколь або сольовим водним розчином. Спеціальне обладнання забезпечує постійну циркуляцію теплоносія, який на цьому етапі нагрівається до + 8 ° С. Після надходження нагрітої рідини в тепловий насос функції первинного контуру закінчуються.

Функції і пристрій вторинного контуру

У корпусі теплового насоса «грунт-вода» встановлено ще один трубопровід. У ньому циркулює холодоагент. Він навіть при низьких температурах легко змінює агрегатний стан: з рідини перетворюється в газ і навпаки. Алгоритм отримання тепла наступний:

  1. У випарнику холодоагент перетворюється в газ. При цьому поглинає велику кількість теплової енергії, отриманої з грунту.
  2. У компресорі газ піддається стиску і стає ще більш гарячим.
  3. Під тиск газоподібний гарячий холодоагент надходить в конденсатор. До цього вузла підводиться теплоносій (вода) опалювальної системи. Передача тепла відбувається через накопичувальну ємність, в якій встановлений конденсатор. Холодоагент віддає тепло і перетворюється в рідину. Теплоносій нагрівається до 60-65 ° С.
  4. Рідкий холодоагент надходить в розширювальний клапан. У цьому вузлі стравливается тиск. Цикл починається знову.

Опалення з використанням теплового насоса «грунт-вода» використовується для підключення до теплих. Устаткування затребуване в низькотемпературних системах опалення.

Де купити якісне обладнання?

У Києві, інших містах України опалення з теплонасосом набирають популярність. Купити якісні агрегати можна тільки в спеціалізованих точках продажу. Інтернет-магазин Центр теплових насосів пропонує свої послуги. Більше 10 років ми займаємося реалізацією проектів з використанням енергозберігаючих технологій під ключ.

Нехай вас не лякає вартість покупки. З замовниками ми працюємо на найвигідніших умовах. Наші фахівці виконують проектування, монтаж, сервісне обслуговування. Висока якість за доступною ціною - пріоритет нашої діяльності.