Розрахунок теплового насоса


Будинок до 70 м2, ціна в Евро
Тепловий насос (повітря-вода) 5 кВт
3000
Буферна ємкість 100 л
170
Витратні матеріали для монтажу
900
Послуги монтажу
600
Послуги з пуско-наладки
90
Всього матеріали
4070
Термін окупності 3-4 роки
Всього з роботами4760
Будинок до 140 м2, ціна в Евро
Тепловий насос (повітря-вода) 10 кВт
3400
Буферна ємкість 100 л
170
Витратні матеріали для монтажу
900
Послуги монтажу
600
Послуги з пуско-наладки
90
Всього матеріали
4470
Термін окупності 5-6 років
Всього з роботами
5160
Будинок до 200 м2, ціна в Евро
Тепловий насос (повітря-вода) 15 кВт
5250
Буферна ємкість 100 л
200
Витратні матеріали для монтажу
900
Послуги монтажу
600
Послуги з пуско-наладки
90
Всього матеріали
6350
Термін окупності 5-6 років
Всього з роботами
7040


Під час проектування або реконструкції будинку питання ефективності та економічності опалювальної системи завжди актуальні. Енергозберігаючі технології пропонують масу варіантів для перетворення тепла з альтернативних джерел енергії. Газ, електрика, різні види палива коштують недешево. Та й класичні системи теплозабезпечення не відрізняються високою ефективністю.

Використання теплових насосів - грамотне, фінансово виправдане рішення для обігріву приміщення, отримання гарячої води і охолодження повітря (при необхідності).

Теплові насоси використовують альтернативні джерела енергії

Принцип перетворення тепла, який використовується в тепловому насосі, добре відомий і широко використовується в холодильниках і кондиціонерах. З тією лише різницею, що технологічний процес відбувається «з точністю до навпаки».

Джерелом низькопотенційної теплової енергії для більшості моделей теплонасосів є природні об'єкти (грунт, вода, атмосферне повітря). Саме технічний пристрій не виробляє теплову енергію. Його завдання - перетворити і примножити її з мінімальним використанням енергоресурсів.

Більшість моделей теплових насосів з 1 кВт електричної енергії видають близько 5 кВт теплової. В удосконалених новітніх моделях цей показник досягає 6-7.

Види теплових насосів, їх вибір

Залежно від використовуваного альтернативного джерела тепла насоси бувають:

  • Повітряні. Перетворять теплову енергію атмосферного повітря. Різновиди цих та інших теплонасосів класифікують в залежності від особливостей вхідного і вихідного контурів. Для даного типу - це повітря-повітря, повітря: вода.
  • Геотермальні. Використовують теплову енергію грунту, підземних вод або природних водойм. В цю товарну лінійку входить обладнання типу: вода-вода, вода-повітря, грунт-вода.
  • Працюючі від вторинного тепла опалювальної системи (каналізації).

Аналіз переваг моделей кожного типу не полегшить вам вибір. Всі вони мають масу переваг і гідні уваги. Підбір обладнання повинен робити фахівець, він же повинен виробляти необхідні розрахунки. Якщо ви впевнені у власних силах, можна скористатися онлайн-калькулятором або зробити обчислення вручну з використанням спеціальної формули.

Розрахунок теплового насоса повітря-вода

При розрахунку потужності устаткування важливо враховувати, що агрегати «повітря-вода» призначені для обігріву приміщення і забезпечення роботи системи гарячого водопостачання (СГВ).

Наприклад, необхідний тепловий насос для обігріву будинку, площа якого 100 кв. м:

  • Для обчислення потужності необхідно значення обсягу будівлі. Для потрібно перемножити довжину, ширину, висоту. Наприклад, 10 х 10 х 2,5 = 250 куб. м.
  • Для визначення Т важливо знати мінімальні значення температур. Наприклад, всередині будівлі - + 20 ° С, зовні - -30 ° С. Т = 20 - (-30) = 50.
  • Коефіцієнт тепловтрат будинку - 1.

 R = 250 х 50 х 1 = 12500 (кКал). При розподілі отриманого значення на 860 отримуємо 14,53 кВт. Значить для опалення будинку площею 100 кв. м необхідний тепловий насос потужністю 14,5 кВт. Фахівці рекомендують брати обладнання з запасом потужності, приблизно на 10%. Оптимальний варіант вибору - агрегат на 16 кВт. Це тільки для забезпечення опалення.

Значення R необхідно обов'язково скорегувати з урахуванням енергоресурсів, які необхідні для підігріву води. Для цього краще скористатися стандартними нормами споживання. Добове споживання гарячої води (температура 45 ° C) на побутові потреби однією людиною - 50 л. Для цього необхідно 0,25 кВт електроенергії, на сім'ю з 4 чоловік - 1 кВт.

Як підібрати тепловий насос повітря-вода?

При виборі теплового насоса повітря-вода потрібно орієнтуватися на наступні параметри:

  • СОР. Чим вище його значення, тим більш економічний агрегат.
  • Потужність. Важливо досягти різниці між максимальною продуктивністю і споживанням. Чим вона більше, тим довше прослужить обладнання.
  • Окупність. Час, за яке ви повернете вкладені кошти за рахунок економії на енергоресурсах. Для багатьох покупців це важливе питання.
  • Чому фахівці рекомендують купувати пристрої з запасом потужності:
  • різні показники температури вхідної води в залежності від сезону (взимку водопровідна вода значно холодніше);
  • вода, нагріта для побутових потреб, перебуває в баку і поступово остигає, якщо вона не використовується, її необхідно догріває до заданої температури.

Довірте вибір і монтаж енергозберігаючої системи опалення та ГВП професіоналам. Центр теплових насосів пропонує свої послуги. Наші фахівці позбавлять вас від утомливих підрахунків, підберуть і встановлять обладнання, що відповідає вашим запитам і вимогам енергоефективності.