Теплові насоси для басейнів


Показано з 1 по 5 із 5 (всього 1 сторінок)

Теплові насоси для басейну

Власники приватного будинку особливу увагу приділяють на благоустрій прибудинкової території. Вони намагаюся зробити її не тільки красивою, але і функціональною. Басейн - ідеальне рішення для ділянки біля будинку. Тим більше, що зараз можна купити каркасні, надувні конструкції, якщо на стаціонарний варіант немає грошей або не дозволяє площа ділянки.

Про чистоту в басейні потрібно дбати постійно. Її підігрів необхідний не тільки для забезпечення комфортної температури для купання. Від температури залежить ефективне знезараження води. Для підігріву можна використовувати спеціальний водонагрівач. Також є сенс розглянути варіант покупки теплового насоса (ТН) для басейну. Це економічне, безпечне, екологічне обладнання.

Переваги пристрою

У 21 столітті багато говорять про енергозберігаючі технології. Використання теплових насосів в побуті та промисловості - яскравий приклад прогресивного екологічного мислення.

Популярність теплових насосів зростає з кожним роком. Таке обладнання вважається ідеальним рішенням для підігріву води в басейні. Воно використовує теплову енергію об'єктів навколишнього середовища, ефективно її перетворює (точніше сказати, примножує) і не представляє ніякої небезпеки для навколишнього середовища.

Переваги теплового насоса для басейну:

 • економія енергоресурсів (з 1 кВт електричної енергії можна отримати близько 5 кВт теплової);
 • автоматичне швидке нагрівання води (тепловий насос має найвищий ККД в порівнянні з іншими нагрівальними приладами);
 • підтримка постійної температури води, згідно заданих параметрів;
 • можливість цілорічного використання;
 • надійність і довговічність;
 • простота обслуговування приладу;
 • ціна виправдовує капіталовкладення.

Принцип роботи та основні функціональні вузли

Робота теплового насоса для басейну заснована на тому ж принципі, що і у холодильника. Тільки перетворення теплової енергії відбувається в зворотному порядку:

Випарник (або теплообмінник) забирає тепло у низько потенційного джерела енергії. Це відбувається завдяки циркуляції в випарнику холодоагенту (фреону, хладону). Він рухається по замкнутій системі трубок. Особливість холодоагенту полягає в тому, що він закипає навіть при негативних температурних показниках.

Нагрітий газ надходить в компресор. У цьому вузлі під тиском газоподібний холодоагент стискується і його температура стає ще вище.

Гарячий газ прямує в конденсатор. У цій частині теплового насоса і відбувається нагрів води в басейні.

Тепловий насос допомагає значно заощадити на електриці. Вода має високу теплоємність, тому підтримувати потрібну температуру не представляє складності. Фактично, електроенергія використовується не для нагріву води, а для підтримки функціональності теплового насоса. У цьому кардинальна відмінність такого обладнання від звичайних нагрівачів води, яким для створення комфортних умов в басейні необхідно нагріти величезну її кількість, а це пов'язано з колосальним витратою електрики.

Деякі особливості експлуатації

 1. Тепловий насос для басейну можна встановлювати і на вулиці, і в приміщенні.
 2. Важливо, щоб в безпосередній близькості перебували точка електричного живлення, водопровід і обов'язково джерело потенційної теплової енергії.
 3. Споживання електроенергії пристроєм залежить від обсягу води і її температури (вихідної і цільової). Температура комфорту 26-27 ° C.
 4. Продуктивність насоса безпосередньо залежить від обсягу води. Чим її більше, тим ККД вище.

Термін служби і економічність насоса для басейну залежить від інтенсивності роботи обладнання. Вкрай небажані перевантаження. Важливо стежити за якісною фільтрацією води. Від її чистоти залежить не тільки термін служби технічного пристрою, а й його економічність.

Різновиди теплових насосів для басейну

В основі класифікації пристроїв лежить джерело потенційної теплової енергії. Це можуть бути такі природні об'єкти:

 • атмосферне повітря;
 • грунт;
 • вода водойм або грунтова.

Система «повітря-вода» найпростіша в монтажі, але її продуктивність безпосередньо залежить від зовнішніх температурних умов. Оптимальна нижня межа -15 ° C.

Агрегати «вода-вода» більш ефективні. Важливо знайти природний водойму, який розташований в безпосередній близькості від будинку. Взимку він не повинен промерзати до дна, а влітку потрібно виключити ймовірність його пересихання. Як природного джерела води можуть бути використані грунтові води. Але монтаж такої системи вимагає проведення бурових робіт. Важливо також враховувати коливання рівня грунтових вод.

Теплові насоси для басейну типу «грунт-вода» використовують теплову енергію, накопичену грунтом. Для монтажу використовується бурильна техніка. Робота складна, тому ціна такого проекту вище. Але системи обігріву «грунт-вода» дуже надійні і ефективні.

Де купити якісне надійне обладнання?

Системи обігріву з використанням теплових насосів в Європі використовуються більше 25 років. На ринку України вони з'явилися порівняно недавно, тому купувати таке обладнання потрібно тільки в перевірених спеціалізованих точках продажу. Інтернет-магазин «Центр теплових насосів» в Києві пропонує свої послуги.

Наші фахівці забезпечать вам професійну підтримку при виборі обладнання для підігріву води в басейні. Нехай вас не лякає вартість технічного пристрою і витратних матеріалів. Ваші фінансові вкладення швидко окупляться і дозволять в економити на енергоносіях.

Від вас буде потрібно всього один дзвінок, щоб озвучити особисті побажання. Проектування системи, монтаж, подальше обслуговування обладнання ми беремо на себе. Майбутнє за енергозберігаючими технологіями, пора робити вибір на їхню користь!