Знижка 35% - IQ ENERGY

IQ ENERGY - програма компенсації покупки теплових насосів

Вартість сучасного теплонасосного обладнання, як будь-яких систем на альтернативних джерелах енергії, досить висока, тому власники будинків і квартир шукають шляхи зниження витрат на покупку і установку такого обладнання.

Найбільш цікаві умови пропонує програма IQ Energy, що просувається ЄБРР для стимулювання впровадження енергоефективних технологій в комунальній сфері України. Величезним плюсом цієї програми є повернення до 35% вартості обладнання і послуг монтажу власникам приватних будинків або квартир. Тим самим розмір інвестицій на впровадження проекту скорочується на суму до 3 000 євро.

Як стати учасником програми IQ Energy?

Щоб стати учасником програми і отримання гранту по запровадженого енергоефективного проекту потрібно зробити кілька кроків. Розглянемо це на прикладі установки теплового насоса для опалення приватного будинку.

На сайті http://www.iqenergy.org.ua зайти в розділ КАТАЛОГ ТЕХНОЛОГІЙ і підібрати потрібну модель теплового насоса. На сайті оформляється Сертифікат на обрану модель. Тут же на сайті, крім придбання обладнання, можна визначитися з сертифікованої монтажною організацією, яка виконає установку і запуск обладнання. Визначається сума необхідна на придбання теплового насоса, матеріалів і монтажних аксесуарів, а також вартість послуг з монтажу і пусконаладке системи теплопостачання.

Укладається договір на кредитування з одним з банків-партнерів програми IQ-Energy. Це може бути УкрСибБанк або Райффайзен Банк. Максимальний розмір кредитних коштів встановлює банк.

Здійснюється купівля обраного обладнання та оплата послуг, якщо Договір на монтаж вже підготовлений з компанією-виконавцем. Всі операції з оплати і постачання устаткування і матеріалів супроводжуються оформленням супровідної документації.

Всі договори і документи оформляються згідно вимог, описаних в розділі «Правила та умови надання кредитів та грантів за програмами фінансування енергоефективності в житловому секторі України (Програма IQ energy)».

Після поставки теплонасосного і супутнього устаткування можна приступати до монтажних робіт і пусконаладке.

Після цього паралельно можна пройти реєстрацію на сайті http://www.iqenergy.org.ua і подати заявку на грант.

Після підтвердження банком-кредитором наявності та актуальності кредиту реєстрація учасника в Програмі завершується.

На електронну адресу учасника Програми приходить запит на заповнення Заявки на отримання гранту. На цьому ж етапі відсилаються докази успішного завершення проекту: скани копій фінансових документів і актів виконаних монтажних робіт, фото з об'єкту, що відображають хід проведення робіт. Після відправлення всіх запитуваних даних очікується відповідь від представників Програми.

Процес перевірки достовірності поданих Позичальником даних завершується твердженням гранту або відмовою в отриманні гранту. Грант виплачується Позичальнику в банку, який видавав кредит.

Розмір гранту за програмою IQ-Energy

Максимальна ставка компенсації для кредитів, отриманих після 11 липня 2017 року і по 10 вересня 2020 становить 35%, якщо задіяна хоч одна з проектних енергоефективних категорій (енергоефективна вентиляція, теплоізоляція будинку, нові вікна, альтернативні джерела енергії, енергоефективні котли та т. Д. ). Є різні варіанти щодо впровадження паралельно або послідовно декількох проектів для одного об'єкта, за участю одного або декількох позичальників, спільним проектом для кількох позичальників і т.д. Є успішний досвід участі в програмі IQ-Energy цілих ОСББ, наприклад, в проектах по утепленню будинків.

Сума гранту для одного учасника програми IQ energy не перевищує 3 000 євро.

Для того, щоб отримати грант, необхідно виконати декілька умов:

  1. Проект енергоефективного опалення повинен фінансуватися одним з банків - партнерів Програми.
  2. Для комплектації проектів залучається сертифіковане обладнання та супутні матеріали з «Каталогу технологій».
  3. Термін виконання робіт і впровадження обладнання не повинен перевищувати 4 місяці з дня видачі кредиту.
  4. Повинні бути виконані заходи, обумовлені нормативними документами.
  5. Кредит повинен бути погашений в повному обсязі на момент подачі заявки на отримання компенсації - гранту.
  6. Всі перераховані умови перевіряються і підтверджуються технічною службою програми IQ-Energy.